Event Leaders Listing


Boys Jr Tiedown
Place Member Name City Points
1. HADLEY BROUSSARD RICHMOND, TX 45.00
2. WESTON WILHELM ROSANKY, TX 38.00
3. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 27.00
4. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 22.00
5. CLINT OHRT VICTORIA, TX 18.00
6. NICK YOUNG ROSANKY, TX 16.00
Boys Jr. Breakaway
Place Member Name City Points
1. HADLEY BROUSSARD RICHMOND, TX 44.00
2. CLINT OHRT VICTORIA, TX 26.00
3. NICK YOUNG ROSANKY, TX 23.00
4. WESTON WILHELM ROSANKY, TX 17.00
5. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 17.00
6. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 10.00
7. ROWDY BLUEMEL , 9.00
Boys Jr. Ribbons
Place Member Name City Points
1. WESTON WILHELM ROSANKY, TX 48.00
2. HADLEY BROUSSARD RICHMOND, TX 40.00
3. TYLER EHLINGER MANVEL, TX 32.00
4. CLINT OHRT VICTORIA, TX 27.00
5. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 16.00
6. NICK YOUNG ROSANKY, TX 13.00
Boys SJ Breakaway
Place Member Name City Points
1. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 38.00
2. WYNN SCIBA VICTORIA, TX 28.00
3. CADE MUEGGE EDNA, TX 27.00
4. JAMES HOAGLAND WACO, TX 18.00
5. TY BRIDGES SANDIA, TX 16.00
6. CRAIG SCIBA VICTORIA, TX 10.00
7. GUY RAASCH WEST COLUMBIA, TX 8.00
8. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 8.00
9. BRANSON WALSH VICTORIA, TX 6.00
10. SETH MIGURA HALLETTSVILLE, TX 5.00
Boys SJ Ribbons
Place Member Name City Points
1. CADE MUEGGE EDNA, TX 55.00
2. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 42.00
3. CRAIG SCIBA VICTORIA, TX 33.00
4. WYNN SCIBA VICTORIA, TX 19.00
5. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 19.00
6. BRANSON WALSH VICTORIA, TX 16.00
7. HUDSON HERMES YOAKUM, TX 12.00
8. SETH MIGURA HALLETTSVILLE, TX 12.00
9. GUY RAASCH WEST COLUMBIA, TX 10.00
10. KADEN KEY ANGLETON, TX 8.00
11. JAMES HOAGLAND WACO, TX 5.00
Boys SJ Tiedown
Place Member Name City Points
1. CADE MUEGGE EDNA, TX 48.00
2. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 45.00
3. CRAIG SCIBA VICTORIA, TX 32.00
4. TY BRIDGES SANDIA, TX 21.00
5. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 15.00
6. WYNN SCIBA VICTORIA, TX 9.00
7. GUY RAASCH WEST COLUMBIA, TX 8.00
8. CASH COOPER CUERO, TX 8.00
9. HOLDEN WEAVER CORPUS CHRISTI, TX 8.00
10. SETH MIGURA HALLETTSVILLE, TX 8.00
11. BRANSON WALSH VICTORIA, TX 7.00
12. HUDSON HERMES YOAKUM, TX 5.00
Boys Sr. Breakaway
Place Member Name City Points
1. AHMAD CALLIS EDNA, TX 19.00
2. BLASE TUCKER ROSENBERG, TX 19.00
3. GARRETT MARR VICTORIA, TX 10.00
4. BRAEDON WEAVER CHAMPMAN RANCH, TX 10.00
5. BRANSON KALKOMEY NEEDVILLE, TX 10.00
Boys Sr. Ribbons
Place Member Name City Points
1. BLASE TUCKER ROSENBERG, TX 29.00
2. BRAEDON WEAVER CHAMPMAN RANCH, TX 20.00
3. AHMAD CALLIS EDNA, TX 19.00
4. GARRETT MARR VICTORIA, TX 19.00
Boys Sr. Tiedown
Place Member Name City Points
1. BLASE TUCKER ROSENBERG, TX 20.00
2. BRAEDON WEAVER CHAMPMAN RANCH, TX 19.00
3. AHMAD CALLIS EDNA, TX 18.00
4. GARRETT MARR VICTORIA, TX 18.00
5. BRANSON KALKOMEY NEEDVILLE, TX 17.00
Girls Jr Breakaway
Place Member Name City Points
1. ELISABETH MOON MISSOURI CITY, TX 39.00
2. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 19.00
Girls Jr Ribbons
Place Member Name City Points
1. NEELIE SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 10.00
Girls SJ Breakaway
Place Member Name City Points
1. AMY OHRT VICTORIA, TX 30.00
2. KAITYLN TORRES ALICE, TX 18.00
3. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 10.00
4. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 10.00
5. REESE JACOBS HUNTSVILLE, TX 9.00
Girls SJ Ribbons
Place Member Name City Points
1. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 28.00
2. AMY OHRT VICTORIA, TX 19.00
3. KAITYLN TORRES ALICE, TX 18.00
4. REESE JACOBS HUNTSVILLE, TX 10.00
5. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 7.00
Girls Sr Ribbons
Place Member Name City Points
1. MADELYN SCHOOLEY GUY, TX 20.00
2. MADISON ERNEST NEEDVILLE, TX 9.00
Girls Sr. Breakaway
Place Member Name City Points
1. MCKENZIE MOON MISSOURI CITY, TX 10.00
Jr. Cloverleaf
Place Member Name City Points
1. KYLEE SONNIER SANTA FE, TX 50.00
2. BROOKE FRANZESKOS SCHULENBURG, TX 44.00
3. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 38.00
4. KEYLEE ERNEST NEEDVILLE, TX 31.00
5. MAILE SCIBA VICTORIA, TX 29.00
6. LAINEY SCIBA VICTORIA, TX 27.00
7. KAYLEE UTTERBACK , 26.00
8. KAMRYN SAEGERT BASTROP, TX 22.00
9. KALISTA FIGUEROVA VICTORIA, TX 16.00
10. NEELIE SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 15.00
11. JORDAN DECKER SANTA FE, TX 14.00
12. PEYTON HOFFPAUIR BAY CITY, TX 8.00
13. DAVAN GALINSKI HUNGERFORD, TX 5.00
Jr. Fig. 8
Place Member Name City Points
1. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 44.00
2. LAINEY SCIBA VICTORIA, TX 42.00
3. BROOKE FRANZESKOS SCHULENBURG, TX 41.00
4. KALISTA FIGUEROVA VICTORIA, TX 32.00
5. KYLEE SONNIER SANTA FE, TX 29.00
6. NEELIE SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 28.00
7. KAYLEE UTTERBACK , 27.00
8. KEYLEE ERNEST NEEDVILLE, TX 22.00
9. JORDAN DECKER SANTA FE, TX 21.00
10. PEYTON HOFFPAUIR BAY CITY, TX 19.00
11. KAMRYN SAEGERT BASTROP, TX 12.00
12. DAVAN GALINSKI HUNGERFORD, TX 4.00
Jr. Goat Tying
Place Member Name City Points
1. MAILE SCIBA VICTORIA, TX 43.00
2. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 39.00
3. PEYTON HOFFPAUIR BAY CITY, TX 36.50
4. LAINEY SCIBA VICTORIA, TX 34.00
5. FALLON BRIDGES SANDIA, TX 31.00
6. ELISABETH MOON MISSOURI CITY, TX 28.00
7. KALISTA FIGUEROVA VICTORIA, TX 28.00
8. NEELIE SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 19.50
9. KYLEE SONNIER SANTA FE, TX 13.00
10. JORDAN DECKER SANTA FE, TX 11.00
Jr. Poles
Place Member Name City Points
1. GRACIE SPARKS BEEVILLE, TX 54.00
2. BROOKE FRANZESKOS SCHULENBURG, TX 39.00
3. KYLEE SONNIER SANTA FE, TX 36.00
4. KEYLEE ERNEST NEEDVILLE, TX 29.00
5. MAILE SCIBA VICTORIA, TX 26.00
6. KALISTA FIGUEROVA VICTORIA, TX 26.00
7. KAYLEE UTTERBACK , 24.00
8. JORDAN DECKER SANTA FE, TX 22.00
9. LAINEY SCIBA VICTORIA, TX 16.00
10. KAMRYN SAEGERT BASTROP, TX 15.00
11. PEYTON HOFFPAUIR BAY CITY, TX 14.00
12. DAVAN GALINSKI HUNGERFORD, TX 14.00
13. NEELIE SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 12.00
14. ELISABETH MOON MISSOURI CITY, TX 1.00
PeeWee Clover
Place Member Name City Points
1. HADLEY HERNDON WALLER, TX 53.00
2. BELLA SCIBA VICTORIA, TX 42.00
3. JARRETT WALSH VICTORIA, TX 35.00
4. JAMES HOAGLAND WACO, TX 31.00
5. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 25.00
6. BRINLEE FERIL HALLETTSVILLE, TX 21.00
7. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 20.00
8. KAMERYN CUNDA EL CAMPO, TX 18.00
9. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 18.00
10. PRESLEY JACOBS HUNTSVILLE, TX 18.00
11. ACE DANIELL EAGLE LAKE, TX 13.00
12. JOHN HOAGLAND VICTORIA, TX 9.00
13. WYATT HAIRELL YOAKUM, TX 8.00
14. LAUREN LEITA VICTORIA, TX 7.00
15. MAKAYLA CUNDA EL CAMPO, TX 5.00
16. RUEGER SWINDLE LAVERNIA, TX 4.00
17. TATUM VILLARREAL TIVOILI, TX 3.00
PeeWee Fig 8
Place Member Name City Points
1. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 47.00
2. JAMES HOAGLAND WACO, TX 45.00
3. HADLEY HERNDON WALLER, TX 45.00
4. BELLA SCIBA VICTORIA, TX 33.00
5. ACE DANIELL EAGLE LAKE, TX 32.00
6. PRESLEY JACOBS HUNTSVILLE, TX 23.00
7. WYATT HAIRELL YOAKUM, TX 20.00
8. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 18.00
9. KAMERYN CUNDA EL CAMPO, TX 17.00
10. BRINLEE FERIL HALLETTSVILLE, TX 15.00
11. JARRETT WALSH VICTORIA, TX 13.00
12. LAUREN LEITA VICTORIA, TX 9.00
13. JOHN HOAGLAND VICTORIA, TX 3.00
14. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 3.00
15. RUEGER SWINDLE LAVERNIA, TX 3.00
16. BK WEAVER CHAMPMAN RANCH, TX 2.00
17. TATUM VILLARREAL TIVOILI, TX 1.00
18. SCOLLIE SAHA BAY CITY, TX 1.00
PeeWee Goat Slapping
Place Member Name City Points
1. BELLA SCIBA VICTORIA, TX 52.00
2. LAUREN LEITA VICTORIA, TX 43.50
3. HADLEY HERNDON WALLER, TX 34.50
4. JAMES HOAGLAND WACO, TX 33.00
5. PRESLEY JACOBS HUNTSVILLE, TX 31.00
6. JARRETT WALSH VICTORIA, TX 30.00
7. WYATT HAIRELL YOAKUM, TX 26.50
8. HUDSON WEAVER CORPUS CHRISTI, TX 23.00
9. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 13.00
10. ACE DANIELL EAGLE LAKE, TX 10.00
11. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 10.00
12. JOHN HOAGLAND VICTORIA, TX 9.00
13. BRINLEE FERIL HALLETTSVILLE, TX 6.00
14. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 6.00
15. CONLEY CRANEK LOUISE, TX 2.00
16. SCOLLIE SAHA BAY CITY, TX 0.50
PeeWee Poles
Place Member Name City Points
1. KODIE FOSTER VICTORIA, TX 39.00
2. BRISTOL FREEMAN EAGLE LAKE, TX 35.00
3. JAMES HOAGLAND WACO, TX 33.00
4. HADLEY HERNDON WALLER, TX 33.00
5. BELLA SCIBA VICTORIA, TX 27.00
6. WYATT HAIRELL YOAKUM, TX 27.00
7. JOHN HOAGLAND VICTORIA, TX 25.00
8. KAMERYN CUNDA EL CAMPO, TX 23.00
9. ACE DANIELL EAGLE LAKE, TX 19.00
10. ELIZABETH IVEY RIVIERA, TX 12.00
11. LAUREN LEITA VICTORIA, TX 11.00
12. PRESLEY JACOBS HUNTSVILLE, TX 11.00
13. BRINLEE FERIL HALLETTSVILLE, TX 8.00
14. TATUM VILLARREAL TIVOILI, TX 7.00
15. RUEGER SWINDLE LAVERNIA, TX 7.00
16. LUCY WEATHERS BAY CITY, TX 5.00
17. SCOLLIE SAHA BAY CITY, TX 4.00
18. JOY HOAGLAND VICTORIA, TX 2.00
19. MAKAYLA CUNDA EL CAMPO, TX 2.00
Sr. Cloverleaf
Place Member Name City Points
1. TAYLOR LUTRINGER NEEDVILLE, TX 45.00
2. BELLA RUGGEROLI NEEDVILLE, TX 44.00
3. ISABELLE VALDEZ VICTORIA, TX 42.00
4. ALEXIS JAN NEEDVILLE, TX 39.00
5. KYLA BARR WEIMAR, TX 23.00
6. ANDREA SKWERES PEARLAND, TX 23.00
7. HANNAH HUNT RICHMOND, TX 23.00
8. DELANEY PETERSON VICTORIA, TX 20.00
9. MADELYN SCHOOLEY GUY, TX 19.00
10. MADDIE ELLIS RICHMOND, TX 16.00
11. CAITLIN HACKNEY ROSHARON, TX 13.00
12. AHMAD CALLIS EDNA, TX 8.00
13. MADISON ERNEST NEEDVILLE, TX 8.00
14. EMMA FERRELL FRIENDSWOOD, TX 6.00
Sr. Fig. 8
Place Member Name City Points
1. BELLA RUGGEROLI NEEDVILLE, TX 59.00
2. TAYLOR LUTRINGER NEEDVILLE, TX 44.00
3. DELANEY PETERSON VICTORIA, TX 35.00
4. KYLA BARR WEIMAR, TX 31.00
5. ISABELLE VALDEZ VICTORIA, TX 30.00
6. MADELYN SCHOOLEY GUY, TX 23.00
7. ALEXIS JAN NEEDVILLE, TX 23.00
8. MADISON ERNEST NEEDVILLE, TX 22.00
9. ANDREA SKWERES PEARLAND, TX 21.00
10. HANNAH HUNT RICHMOND, TX 10.00
11. CAITLIN HACKNEY ROSHARON, TX 9.00
12. AHMAD CALLIS EDNA, TX 8.00
13. EMMA FERRELL FRIENDSWOOD, TX 8.00
Sr. Goat Tying
Place Member Name City Points
1. BELLA RUGGEROLI NEEDVILLE, TX 60.00
2. ISABELLE VALDEZ VICTORIA, TX 39.00
3. ALEXIS JAN NEEDVILLE, TX 38.00
4. AHMAD CALLIS EDNA, TX 34.00
5. KYLA BARR WEIMAR, TX 34.00
6. TAYLOR LUTRINGER NEEDVILLE, TX 30.00
7. DELANEY PETERSON VICTORIA, TX 28.00
8. CAITLIN HACKNEY ROSHARON, TX 25.00
9. HANNAH HUNT RICHMOND, TX 8.00
Sr. Poles
Place Member Name City Points
1. BELLA RUGGEROLI NEEDVILLE, TX 52.00
2. DELANEY PETERSON VICTORIA, TX 39.00
3. ISABELLE VALDEZ VICTORIA, TX 36.00
4. ANDREA SKWERES PEARLAND, TX 29.00
5. KYLA BARR WEIMAR, TX 28.00
6. TAYLOR LUTRINGER NEEDVILLE, TX 27.00
7. HANNAH HUNT RICHMOND, TX 25.00
8. MADISON ERNEST NEEDVILLE, TX 22.00
9. MADELYN SCHOOLEY GUY, TX 16.00
10. CAITLIN HACKNEY ROSHARON, TX 16.00
11. MADDIE ELLIS RICHMOND, TX 15.00
12. EMMA FERRELL FRIENDSWOOD, TX 14.00
13. AHMAD CALLIS EDNA, TX 4.00
14. MCKENZIE MOON MISSOURI CITY, TX 3.00
Sub Jr. Clover
Place Member Name City Points
1. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 46.00
2. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 44.00
3. LYDIA SCIBA VICTORIA, TX 36.00
4. CALLI CLAYTON NEEDVILLE, TX 30.00
5. MIA JANOSKY BLEIBLERVILLE, TX 28.00
6. REESE JACOBS HUNTSVILLE, TX 27.00
7. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 20.00
8. EMMA HAYDEN GANADO, TX 18.00
9. BAILEY ZEPLIN VICTORIA, TX 17.00
10. KORI BIGBEE WAELDER, TX 12.00
11. AMY OHRT VICTORIA, TX 11.00
12. KAITYLN TORRES ALICE, TX 10.00
13. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 9.00
14. KENADIE FERIL HALLETTSVILLE, TX 5.00
15. KATHRYN PESL THORNDALE, TX 5.00
16. CLAIRE SCIBA VICTORIA, TX 3.00
17. CAITLIN PESL THORNDALE, TX 3.00
18. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 2.00
19. GRADY WEATHERS BAY CITY, TX 2.00
20. ELLA RATLIFF LA VERNIA, TX 2.00
Sub Jr. Fig. 8
Place Member Name City Points
1. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 52.00
2. MIA JANOSKY BLEIBLERVILLE, TX 48.00
3. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 39.00
4. DEVIN YOUNG ROSANKY, TX 34.00
5. AMY OHRT VICTORIA, TX 31.00
6. BAILEY ZEPLIN VICTORIA, TX 28.00
7. GRADY WEATHERS BAY CITY, TX 19.00
8. EMMA HAYDEN GANADO, TX 18.00
9. LYDIA SCIBA VICTORIA, TX 16.00
10. CALLI CLAYTON NEEDVILLE, TX 15.00
11. CLAIRE SCIBA VICTORIA, TX 6.00
12. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 6.00
13. KENADIE FERIL HALLETTSVILLE, TX 5.00
14. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 5.00
15. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 3.00
16. KATHRYN PESL THORNDALE, TX 3.00
17. CAITLIN PESL THORNDALE, TX 2.00
Sub Jr. Goat Tying
Place Member Name City Points
1. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 43.00
2. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 38.00
3. REESE JACOBS HUNTSVILLE, TX 36.00
4. BAILEY ZEPLIN VICTORIA, TX 35.00
5. WYNN SCIBA VICTORIA, TX 33.00
6. CRAIG SCIBA VICTORIA, TX 30.00
7. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 24.00
8. AMY OHRT VICTORIA, TX 22.00
9. KAITYLN TORRES ALICE, TX 19.00
10. LYDIA SCIBA VICTORIA, TX 9.00
11. BRYCE EHLINGER MANVEL, TX 7.00
12. TY BRIDGES SANDIA, TX 6.00
13. HOLDEN WEAVER CORPUS CHRISTI, TX 6.00
14. MIA JANOSKY BLEIBLERVILLE, TX 5.00
15. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 4.00
16. DEVIN YOUNG ROSANKY, TX 4.00
17. SLADE SAHA BAY CITY, TX 4.00
18. KENADIE FERIL HALLETTSVILLE, TX 2.00
19. CLAIRE SCIBA VICTORIA, TX 1.00
20. ADYSON MILLER VICTORIA, TX 1.00
21. ELLA RATLIFF LA VERNIA, TX 1.00
Sub Jr. Poles
Place Member Name City Points
1. MIA JANOSKY BLEIBLERVILLE, TX 40.00
2. MATTIE WILLIAMS ROSENBERG, TX 35.00
3. LYDIA SCIBA VICTORIA, TX 32.00
4. DEVIN YOUNG ROSANKY, TX 30.00
5. WYATT SCHIEL CHAPPELL HILL, TX 24.00
6. KATHRYN PESL THORNDALE, TX 22.00
7. GRADY WEATHERS BAY CITY, TX 17.00
8. EMMA HAYDEN GANADO, TX 13.00
9. CARLEE MARTINEZ GEORGE WEST, TX 11.00
10. AUTUMN VILLARREAL TIVOLI, TX 10.00
11. AMY OHRT VICTORIA, TX 10.00
12. BREELYN FREEMAN EAGLE LAKE, TX 10.00
13. SLADE SAHA BAY CITY, TX 10.00
14. CLAIRE SCIBA VICTORIA, TX 9.00
15. CALLI CLAYTON NEEDVILLE, TX 9.00
16. KAITYLN TORRES ALICE, TX 8.00
17. ALLISON LEITA VICTORIA, TX 7.00
18. ELLA RATLIFF LA VERNIA, TX 7.00
19. CARLI PESL THORNDALE, TX 7.00
20. KORI BIGBEE WAELDER, TX 6.00
21. ADYSON MILLER VICTORIA, TX 6.00
22. BRANSON WALSH VICTORIA, TX 3.00
23. KODI GRAY VAN VLECK, TX 2.00
24. REESE JACOBS HUNTSVILLE, TX 1.00
25. ADYSON MILLER VICTORIA, TX 1.00
Team Roping
Place Member Name City Points
1. LEVI MARBACH VICTORIA, TX 56.00
2. CADE MUEGGE EDNA, TX 45.00
3. TRES CANALES PORT LAVACA, TX 44.00
4. CLINT OHRT VICTORIA, TX 32.00
5. NICK YOUNG ROSANKY, TX 32.00
6. HADLEY BROUSSARD RICHMOND, TX 25.00
7. KAITYLN TORRES ALICE, TX 21.00
8. LANE MARBACH VICTORIA, TX 20.00
9. WESTON WILHELM ROSANKY, TX 16.00
10. AMY OHRT VICTORIA, TX 15.00
11. BRAEDON WEAVER CHAMPMAN RANCH, TX 10.00
12. JAYDON CISNEROS , 10.00
13. BLASE TUCKER ROSENBERG, TX 8.00